TRISTAR TT-15 COMBO TRAP – 34″ UNSNGL/32″ OU W/DROP TRIGR
Category :
SKU : LIP|TS35420
Tags :
16 in stock
Loading...
Description
FEATURES:
-Caliber: 12 Gauge
-Barrel: 32″ & 34″
-Walnut Stock
-Chokes: SK, IC, M, IM, F (All Extended)
-Weight: 8.9 lbs
PRODUCT SPECIFICATIONS:
Dimension     3.20 X 14.90 X 36.60
Height     3.2000
Width     14.9000
Length     36.6000
GAUGE     12
ACTION TYPE     OVER/UNDER
MAX CHAMBER SIZE     2.75″
WEIGHT     8.5
METAL FINISH     COLORED
BARREL LENGTH IN INCHES     34.0000
OVERALL LENGTH IN INCHES     51.1800
CAPACITY     0.0000
CHECKERING     Y
MONTECARLO     Y
RECOIL PAD     Y
STOCK MATERIAL     WALNUT
STOCK COLOR     WOOD
STOCK STYLE     ADJUSTABLE COMB
SWIVELS STUDS     NO
INTERNAL CHOKE TUBES Y/N     Y
INCLUDES X-FULL TUBE     N
INCL FULL TUBE     Y
INCL IMP MOD TUBE     Y
METAL COLOR     BLUED
INCL MODIFIED TUBE     Y
INCL IMP CYL TUBE     Y
INCL SKEET TUBE     Y
INCL CYL TUBE     N
LIGHT MODIFIED     N
OTHER FEATURES:     CHROME LINED BBL,
     ADJUSTABLE COMB,
     ADJUSTABLE TARGET RIB,
     34″ UNSINGLE & 32″ O/U BARRELS
     , W/ DROP OUT TRIGGER
     NO MID BEAD, GREEN FIBER OPTIC
     BEAD, NO CASE
Additional information
UPC
Manufacturer
TriStar Arms
Manufacturer Part Number
35420
Action
Over / Under
ATF Type
SHOTGUN
Barrel Length
32" & 34"