LaserMax LMS2261G Green Sig Sauer Guide Rod Laser Black Sig Sauer 226
Category :
SKU : TSW|8667
Tags :
3 in stock
Loading...
Description
Designed specifically for use in Sig Sauer P226 pistols chambered in 9mm, the LMS-2261G replaces Sig Sauer’s factory spring guide assembly with a high intensity green laser sighting system for advanced target acquisition. Easily user installed without the need for gunsmithing or special tools, the Guide Rod Laser is constructed with rugged, precision components including aircraft-grade aluminum and genuine Wolff springs.
Additional information
UPC
Manufacturer
LaserMax
Manufacturer Part Number
LMS2261G
Dot Size
0.63" at 20 Yards
Mount Type
Guide Rod Assembly
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LaserMax LMS2261G Green Sig Sauer Guide Rod Laser Black Sig Sauer 226”