Konus KONUSPRO-EL30 Rifle Scope – 6x-24x50mm Illum LCD
Category :
SKU : CSSI|KL7331
Tags :
2 in stock
Loading...
Description
The magnification power (6x-24x) and objective diameter (50mm) have been enhanced as well.
  • 6x-24x Zoom Power
  • One Piece 30mm Aluminum Tube
  • 10 Interchangeable Reticles Lcd Red Illuminated
  • Locking Tactical Turrets
  • 1/8 M.o.a. Adjustments
  • Waterproof Fogproof Shockproof
  • Fully Multi-coated Optics
  • Parallax Wheel
  • Red Color Illumination
Additional information
UPC
Manufacturer
Konus
Manufacturer Part Number
7331
Shipping Weight
2.665
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Konus KONUSPRO-EL30 Rifle Scope – 6x-24x50mm Illum LCD”