B&T Print-X SMG-M-40/10 Modular Suppressor .40/10mm Titanium Gray Super Quick Disconnect (SQD)
SKU : LIP|BNSDSQDM40/10
Tags :
Out of stock
Loading...
Description
Key Features
  • SQD Tri-Lug Mount – Effortless one-handed attachment for any SMG or carbine with a tri-lug barrel in .40 S&W or 10mm.
  • Purpose-Engineered – Specifically designed for .40 cal and 10mm firearms leveraging their shared bullet diameter to ensure perfect compatibility.
  • Caliber: .40 / 10mm
  • Weight: 13.6 oz – 19.8 oz
  • Length: 6.1 in – 9.2 in
  • Material: Titanium
  • Diameter: 1.7 in