ArmaLite M15LTC16 M-15 Light Tactical Carbine 223 Rem/5.56x45mm NATO 30+1 16″ Barrel, Black Hard Coat Anodized Receiver, 6 Position Stock, Flash Suppressor, Optics Ready
Category :
SKU : RSR|ARMLM15LTC16
Tags :
Out of stock
Manufacturer
ArmaLite
Manufacturer Part Number
M15LTC16
Action
Semi-Auto
Barrel Length
16"
Caliber/Gauge
Capacity
30
Color
Black
Model
M-15 Light Tactical Carbine
Product Type
AR
Rate of Twist
1:7"
Safety
Lever Action
Sights
Picatinny Rail
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ArmaLite M15LTC16 M-15 Light Tactical Carbine 223 Rem/5.56x45mm NATO 30+1 16″ Barrel, Black Hard Coat Anodized Receiver, 6 Position Stock, Flash Suppressor, Optics Ready”