Additional information
| UPC | 011356578907 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57890 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | |
| Capacity | 7 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 17.75 |
Loading...
Savage Arms 57890 Impulse Elite Precision 6.5 PRC 7+1 26″ Stainless Barrel, Matte Black Nitride Rec, Gray Cerakote Adjustable MDT ACC Aluminum Chassis Stock
$2,689.00
Out of stock
Unit Price: $1,629.99
| UPC | 011356578907 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 57890 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | |
| Capacity | 7 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Tang |
| Shipping Weight | 17.75 |
You must be logged in to post a review.
Prompt Communication
Trusted SSL Protection
Prompt Communication




Reviews
There are no reviews yet.